RECENZE: Harry Potter a Ohnivý pohár (KNIHA)

16. července 2014 v 11:33 |  Recenze knih
Harry Potter a Ohnivý pohár


Série: Harry Potter
Kniha: Ohnivý pohár
Díl: 4
Autor: J.K. Rowling
Žánr: scifi, fantasy
Počet stran: 576
Nakladatelství: Albatros
Vydání: 2008(nejnovější vydání)
Originál byl vydaný v roce 2000.Harry se ještě před začátkem školního roku zúčastní spolu s Weasleyovými(Ronova rodina) mistrovství světa ve famfrpálu, v jehož závěru se mu na obloze objeví znamení zla. Když Harry dorazí do Bradavic zjistí se v závěru školního roku bude konat soutěž, jaká se neudála stovky let a do které budou zapojeny konkurenční školy čar a kouzel. Je zamilovaný do dívky jménem Cho a snaží se s ní nějak sblížit. Když proběhne zápis do soutěže má to tragické výsledky: Harryho jméno, není známo jak, se dostalo do Poháru který vybírá šampióna za každou školu(za Bradavice vybere 2 šampiony : Harryho a Cedriga). Harry tedy bude muset soutěžit jenže to není jen tak nějaká hra, je to soutěž na život a na smrt a jen jeden pozvedne Pohár tří kouzelníků. Harry a Cedrig se dostanou k poháru společně a on je odnese na místo kde dojde k znovuzrození Lorda Voldemorta, čemuž Harry nestihne zabránit...

Moje očekávání: Opět sem byla překvapena jak dobrá kniha to je. Je to uplně něco jinýho než 1. a 2. díl. Myslela sem si že to bude míň zábavné a míň předvídatelné, opět sem J.K. Rowling podcenila :D

Zase říkám že je to něco jinýho než film. V tomhle díle už je to takové částečně i dost o citech. Doteď Harry neměl žádného bližšího člověka který by ho bral za svou rodinu (samozřejmě kromě Weaslyových) a ted je to všechno jiné protože Harry našel svého kmotra Siriuse a utvořilo se mezi nima silné pouto.

V tomhle díle se mi líbí nápad s tím turnajem. Je to jakoby něco zase uplně jiného a je to nápaditý a myslím že se tahle kniha docela povedla. Zároveň se mi i líbí že tady už je Harry starší a začíná mít takový ty puberťácký sklony. Je to zábavnější a už se tady toho víc děje. Už je to tlustší kniha oproti 1. a 2. dílu a proto je tam toho mnohem víc a je to fakt napínavý, hlavně v tom turnaji. Bohužel ten konec nedopadne zrovna nejlíp. U tohohle dílu se mi moc líbí obal knihy. Obal je prostě supr.

Kniha je moje druhá nejjoblíbenější v této sérii. Dřív se mi líbila postava Rona a Ginny, ale v tomhle díle sem si hodně oblíbila Siriuse. Knížku bych určitě doporučila. Hodnotím ji velmi kladně.

(Pod článek vždycky dávám nějakou anketu tak můžete hlasovat, za každý hlas budu moc ráda!)

Hodnocení: 97%

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama