RECENZE: Hunger games: Vražedná pomsta (KNIHA)

31. července 2014 v 8:39 |  Recenze knih
Hunger Games. Vražedná pomsta Hunger Games (komplet) (Suzanne Collins)


Série: Hunger games
Kniha: Vražedná pomsta
Díl: 2
Žánr: scifi, fantasy, román
Autor: Suzanne Collins
Počet stran: 336
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2010
Originál byl vydaný v roce 2009.!!!Kdo nechce vědět jak to dopadne v prvním díle, nečíst popis obsahu knihy!!!

Katniss a Peeta se po výhře 74. ročníku Hladových her vrací domů a jako vítězové musí navštívit každý kraj v Panemu. Katniss se stala symbolem vzpoury a proto ted vznikají nepokoje po celé zemi. Lidé se bouří proti režimu a Katnissin život se tím ještě více zkomplikuje. Kapitol se snaží Katniss zbavit, vymyslí tedy něco co nikdo nečekal. Účastníci soutěže
Hladových her, budou letos vybíráni z již existujících řad vítězů, opět jeden chlapec a jedna dívka. Bohužel má 12ctý kraj jen 3 dosavadní vítěze a z nich je jediná dívka Katniss...

Moje očekávání: Protože se mi jednička líbila, myslela jsem že dvojka bude stejně dobrá. Ale byla ještě lepší :)

Děj druhé knihy Hunger games je ještě lepší než první. Mě osobně se druhý díl líbí asi nejvíc. Nevím proč, asi kvůli tomu že ta aréna je líp udělaná a že je jsou tam i postavy které se s těma hlavníma hrdinama spojí a vlastně s nima zůstanou až po zbytek toho celé knihy. Hrozně se mi líbí jak je ta aréna udělaná: jsou tam krvavé deště, zabijácké opice, jedovatá mlha, reprozobové, přívalové vlny...autorka dobře vymyslela arénu a to jak je zařízená, líbí se mi nápad s hodinami.
Štve měže se Katniss nemůže rozhodnout mezi Peetou a Hurikánem(Galem), jednou políbí tohohle, podruhý tamtoho, jednou je zase naštvaná na tohohle, podruhý na tamtoho...tahle nerozhodnost mě strašně vadí.

Člověk si lehko představí děj. První polovina knížky je taková spíš oddychová, o přípravě do arény atd. druhá je plná akce, napětí, bojů a překvapení. Byla sem trošku smutná z toho co se stalo Cinnovi :( A vlastně i z toho co se pak stalo s Peetou protože tyhle dva byli vždycky moji oblíbenci.

Zaujala mě postava Finnicka. Je to takový hezký bohatý mladík z 4. kraje, kterej může mít každou holku na kterou se podívá. Je to trochu narcis ale jinak je dobrej.

Je dobré že to je psané v přítomném čase a z pohledu hlavní hrdinky, to mi vyhovuje. Nadruhou stranu mi zas trošku vadí jak to skončilo, já nemám ráda když je kniha useknutá v nějaký důležitý události a tahle je. Ale i přes všechny moje výhrady(sem holt náročná :D) sem si čtení užila a doporučuju protože tohle je úžasná série.

(Pod článek vždycky dávám nějakou anketu tak můžete hlasovat, za každý hlas budu moc ráda!)

Hodnocení: 99%

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama