RECENZE: Mortal instruments: Město z popela (KNIHA)

21. srpna 2014 v 14:53 |  Recenze knih
The Mortal Instruments: City of Ashes (Cassandra Clare) Clareová Cassandra - Nástroje smrti 2: Město z popela

Série: Mortal instruments
Kniha: Město z popela
Díl: 2
Autor: Cassandra Clare
Žánr: scifi, fantasy, romantický
Počet stran: 411, 392
Nakladatelství: Simon and schuster, Knižní klub
Rok vydání: 2008(originál, první kniha), 2013(druhá kniha)


Anotace: Po setkání s lovci stínů už nikdy není nic takové, jaké to bylo. Clary si přeje aby tento okamžik nikdy nenastal, protože díky němu se jí ted všechno hroutí na hlavu. Žije ve světě kde se potulují démoni, vlkodlaci, upíří a víly; její matka je v kómatu a k tomu všemu je jedním z lovců stínů, takže jen těžko může tento svět přehlížet. Aby její matka byla vyléčena, musí Clary najít klíčovou osobu-Valentýna- a to s čím utekl, a co oni tak zoufale potřebují...

Moje očekávání: Když byl první díl tak dobrý, byla jsem si jistá že druhý bude ještě lepší!

A opravdu to tak je. Druhý díl je podle mě mnohem lepší, autorka ho zajímavě rozvinula a zároveň taky hodně zamotala. Hlavně vztahy mezi postavami se hodně zamotaly, byla jsem napnutá jan šnůřa od prádla :-D
Taky se stane další zásadní převrat se Simonem, což jsem tak trošku tušila, že se něco takovýho stane.

Hrozně mě štval sourozenecký vztah dvou postav...To jsem nečekala že se něco takovýho stane a pořád jsem tajně doufala že to bude omyl, že se to pak nějak vysvětlí.
Jak se děj blížil ke konci tak to bylo čím dál lepší a napínavější, než třeba ze začátku, takže byla asi lepší až druhá půlka knihy, ale vůbec tím nechci říct že ta první byla špatná. Měla jsem hodně otázek a byla jsem zvědavá na odpovědi.

Knížka má fakt skvělou obálku, jak originální, tak i tu z Knižního klubu.

Bohužel to má i nějaké nedostatky, jako třeba to jak děj nekonečně přeskakoval z jedné postavy na druhou, to mi přišlo takový chaotický, já v tom mám pak guláš :-D

Jinak jsem se u toho hrozně pobavila, je to vtipný a hlavní bavič je tam Jace, ten má někdy opravdu vtipný připomínky. Proto se mi taky tahle postava líbí a mám jí ráda. Celkově tam jsou postavy které mi jsou sympatické-Jace, Clary, Isabella, Krasomil/Magnus, Alec, Simon(i když toho moc ráda nemám, spíš dávám přednost Jaceovi).
Co se mi hrozně líbí, jsou romantické momenty, které umí Cassandra skvěle napsat. Není jich tam ani moc ani málo, je to tak nějak vyvážené s dějem, proto se mám u téhle knížky vždycky na co těšit.

Místama to kolísá, takže mě to místama třeba trošku nebavilo, ale to se okamžitě spravilo jakmile jsem začla dostávat odpovědi na otázky anebo jakmile se začal alespoň trošičku rozuzlovat děj. Takže rozhodně mě kniha nezklamala a potěšila mě protože jsem od ní čekala maličko míň. Tohle je opravdu moje oblíbená kniha a doporučuji!

(Pod článek vždycky dávám nějakou anketu, tak můžete hlasovat, za každý hlas budu moc ráda!)

Hodnocení: 100%

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama