Co nás čeká - Listopad 2014

25. října 2014 v 14:59 |  Co nového ve světě knih?
Rozhodla jsem se, že vám sem dám pár tipů na knihy, které v Listopadu vychází. Chtěla jsem si na to udělat čas už před měsícem ale nějak to potom nevyšlo. Celkem vám ukážu 15 knih na které se můžete tešit. Určitě vás nějaká zaujme, mě osobně se jich zalíbilo hodně :D
Vražedný chladVražedný chlad

Autor: Louise Pennyová
Počet stran: 384
Nakladatelství:Knižní klub
Termín vydání: 4. 11. 2014

Anotace: Ve Three Pines se zase vraždí. A dokonce o Vánocích. Tentokrát se obětí stala zlá, sobecká, panovačná CC de Poitiers, která si v malebné kanadské vísce koupila "prokletý dům". Zdá se, že její smrti nelituje vůbec nikdo včetně nejbližší rodiny a že důvod zabít ji měl tady snad každý. Navíc pachatel zvolil naprosto originální způsob vraždy - tak rafinovaný, že dokázal pořádně zamotat hlavu nejen místní policii, ale i vrchnímu inspektorovi Armandu Gamachovi z quebecké Sureté. Gamache však má oproti ostatním jednu velkou výhodu - dobře ví, že aby našel vraha, musí ho nejdřív pochopit. "Vražda je hluboce lidská věc, a to se týká jak zavražděného, tak i vraha." Druhá kniha detektivní řady z pera kanadské spisovatelky Louise Pennyové vynesla autorce prestižní cenu Agatha Award za nejlepší klasický kriminální román roku - a jejímu hlavnímu hrdinovi přirovnání k legendám: svéráznému Columbovi či jedinečnému Herculu Poirotovi.

Neodolatelný

Autor: J. R. Ward
Počet stran: 320
Nakladatelství: Baronet
Termín vydání: 5. 11. 2014

Anotace: Restaurátorka Callie Burkeová dostane novou zakázku: bude restaurovat vzácný obraz, který právě v dražbě zakoupil bohatý a sexy politik Jack Walker. Protože Jack má k obrazu svého předka osobní vztah, musí se Callie za prací dočasně nastěhovat do jeho sídla - kde se k práci přidají city. V románu, volně navazujícím na knihu Neodolatelná, řeší hrdinové kromě svých milostných problémů také nepříjemná tajemství minulosti, vztahy v rodině a závažné otázky spojené s Jackovou nadcházející politickou kariérou. Poradí si s nimi? Dojde k radikálním změnám v jejich životě? Jedno je jisté - i tentokrát budete číst jedním dechem!

Solitaire

Autor: Alice OsemanováSolitaire
Počet stran: 336
Nakladatelství: Cooboo
Termín vydání: 5. 11. 2014

Anotace: Pokud by vás to napadlo, tak tohle není žádná love story. Jmenuju se Tori Springová. Ráda spím a ráda bloguju. Minulý rok - před tím vším, co se stalo s Charliem a předtím, než jsem se musela vypořádat s maturitou a přihláškou na vysokou a faktem, že jednoho dne opravdu budu muset začít s lidmi mluvit - jsem měla kamarády. Všechno bylo úplně jinak, řekla bych, ale to teď skončilo. Teď je tady Solitaire. A Michael Holden. Vím, o co se Solitaire pokouší a Michael Holden je mi ukradenej. Fakt jo. Solitaire je výborný debut devatenáctileté Alice Osemanové, ideální pro všechny, kteří se nadchli pro příběhy Johna Greena či Rainbow Rowellové. Její hlavní hrdinka Tori je cynická až do morku kostí a autentická středoškolačka stejně jako její autorka.

Odplata tě nemineOdplata tě nemine

Autor: J. D. Robb
Počet stran: 368
Nakladatelství: Alpress
Termín vydání: 11. 11. 2014

Anotace: Reinhold zabil oba své rodiče: chtěli po něm, aby pracoval. Téhož dne brutálně zavraždil přítelkyni, která se s ním rozešla, a hned další den bývalou učitelku, protože ho kdysi nechala propadnout. Eva Dallasová musí co nejrychleji zjistit, kdo následuje na seznamu Reinholdových dávných křivd, a dostat se k němu dřív než chladnokrevný vrah.

Vzdor

Autor: Sarah Crossan
Počet stran: 280
Nakladatelství: Baronet
Termín vydání: 12. 11. 2014

Anotace: Bea, Alina a Quinn jsou na útěku. Odstartovali povstání a byli nuceni odejít z kapsule, jediného místa, kde je dostatek kyslíku. Bea přišla o rodinu, Alina ztratila domov a Quinn výsadní postavení. Podaří se jim přežít v nebezpečné Divočině? Mohou dokončit revoluci, již začali? V patách jim je mladý voják ze Speciálních jednotek a jejich jedinou šancí je zůstat pohromadě, přestože je okolností nutí se rozdělit. Budoucnost lidstva je v ohrožení a tito čtyři mladí lidé se musí rozhodnout, kde leží jejich loajalita.

Dívka, která se dotkla nebe

Autor: Luca Di FulvioDívka, která se dotkla nebePočet stran: 632
Nakladatelství: Knižní klub
Termín vydání: 12. 11. 2014

Anotace: Tři navzájem propletené osudy v dramatické době vzniku prvního židovského ghetta v Evropě. Neodolatelný příběh o lásce a smrti, přátelství, nenávisti a odpuštění, i o naplnění životních snů. O tom, jak se mladý pouliční zlodějíček, který strávil dětství v pekle, změnil v neohroženého ochránce svobody. Jak se z židovského šarlatána stal uznávaný lékař. A z děvčete bez budoucnosti vlivná módní návrhářka. Odpověď se skrývá v Benátkách na počátku 16. století. Neboť v tamním labyrintu uliček a kanálů nejtajemnější laguny Evropy, se rozvíjí fascinující panorama života…

Čtyřka-Divergentní povídky

Autor: Veronica Rothová
Počet stran: 192Čtyřka - Divergentní povídky
Nakladatelství: Cooboo
Termín vydání: 12.11. 2014

Anotace: Dva roky předtím, než Beatrice Priorová podstoupila Obřad volby, to samé učinil i Tobias. Po svém překvapivém rozhodnutí se ocitá mezi Neohroženými - zde konečně může zapomenout na svého tyranského otce, přestat být tím ustrašeným klukem schovávajícím se v koutě a žít šťastný život, nebo si to alespoň myslí. Už jako Čtyřka přichází na to, že ani nová frakce není bez problémů - nejen že pro získání postavení jsou Neohrožení ochotni jít přes mrtvoly, ale zároveň skrývají tajemství, které by mohlo rozvrátit celý systém frakcí.
O dva roky později Čtyřka cítí, že by měl něco udělat, ale stále netuší co. Teprve dívka, která jako první nováček skáče ze střechy do záchranné sítě, může vše změnit. S ní dokáže napravit celý svět. S ní by Čtyřka opět mohl být Tobiasem.

Nevítaní

Autor: Sophie JordanováNevítaní
Počet stran: 320
Nakladatelství: Cooboo
Termín vydání: 19. 11. 2014

Anotace: Genetická informace nikdy nelže. Pokud se v ní píše, že jsi vrah, jednou se jím určitě staneš. Je rok 2021 a ve Spojených státech amerických se několikanásobně zvýšil počet vražd. Čím dál tím více lidí má totiž tzv. HTS syndrom - jejich DNA obsahuje vraždicí gen. Davy je téměř dokonalá studentka prestižní střední školy, je krásná, chodí s úžasným klukem a je velmi talentovanou hudebnicí. Ale jednoho dne se celý její perfektní život sesype jako domeček z karet. Do jejího domu dorazí zástupci vlády a řeknou jí, že je nositelkou, tedy že je HTS pozitivní. Vlastní rodiče se jí začnou bát, přestože nikdy nikomu neublížila, vyhodí ji ze školy a ztratí všechno, co měla, o co se snažila, svou budoucnost. Nositelů přibývá a svět, jak ho známe, se mění. Nikdo už se necítí v bezpečí. Lidi s HTS se začnou zavírat do internačních táborů. Davy má ale nakonec štěstí. Ocitne se ve speciálním výcvikovém táboře. Pokud se to dá považovat za štěstí - co z ní bude, když výcvik přežije? Vraždící monstrum? A dokáže se ubránit vlastním genům, nebo se stane vražedkyní?

Dotek anděla

Autor: Thomas C. Brezina
Počet stran: 332
Nakladatelství: Fragment
Termín vydání: 19. 11. 2014

Anotace: Mluví s anděly. Je jiná a zvláštní…Patnáctiletá Amy se v sobě příliš nevyzná. Má problémy s rodiči a nejraději by se před celým světem někam schovala. Aby získala podpis zpěváka Matta M., musí překonat svoji nesmělost. Zvládne to, ale z osobního setkání s Mattem je velmi zklamaná. Ukáže se, že její vysněný idol je arogantní sobec, který se neumí chovat.
Po řadě nešťastných náhod Matt způsobí těžkou nehodu a sám upadne do kómatu. Aby se vrátil zpět mezi živé, musí začít konat dobro a přestat myslet pouze na sebe. Začne se zjevovat Amy v podobě anděla s černými křídly. Jen ona jediná s ním totiž dokáže mluvit. Mohou Matt a Amy pomoci jeden druhému a zachránit se navzájem?Napínavý příběh o lidech mezi námi, kteří jsou na první pohled zcela obyčejní, ale ve skutečnosti skrývají obrovské tajemství.


Once upon a time-Bylo nebylo

Autor: Odette Beaneová
Počet stran: 304
Nakladatelství: CoobooOnce Upon aTime - Bylo nebylo
Termín vydání: 19. 11. 2014

Anotace: Život Emmy Swanové nebyl zrovna pohádkový. Nikdy nepoznala své rodiče, žila v pěstounských rodinách a byla sama až do svých 28. narozenin. V ten den na ni ale zazvoní neznámý kluk, jenž tvrdí, že je její desetiletý syn Henry, kterého dala ihned po narození k adopci. A toto překvapení jí převrátí život naruby. Emma Henryho odveze domů, do města Storybrooke, v němž podle Henryho žijí opravdové pohádkové postavy, které ale zapomněly, kým byly, protože je zaklela Zlá královna. A pokud má Henry pravdu, tak jeho milá a osamělá učitelka Mary Margaret je Sněhurkou, tou nejkrásnější princeznou… a také ztracenou matkou Emmy. Nejdříve Emma nevěří Henrymu ani slovo, ale rozhodne se v městečku zůstat a postupně začne zjišťovat, že normální město Storybrook rozhodně není. Na to se v něm děje až moc zvláštních věcí. Uvěří Emma, že všichni ve Storybrooke jsou začarováni mocnou kletbou, a naplní osud, o kterém Henry tvrdí, že je jí předurčen? Zachrání všechny pohádkové postavy a odkryje tajemství tohoto místa? Pokud se jí to podaří, splní se jí její největší sen - shledá se s celou svou rodinou.

Sága Lartena Hroozleyho 4 - Bratři až do smrti

Autor: Darren ShanSága Lartena Hroozleyho 4 - Bratři až do smrti
Počet stran:192
Nakladatelství: Cooboo
Termín vydání: 19. 11. 2014

Anotace: Připravte se na velký šok, sága Lartena Hroozleyho se blíží k hrůznému konci!
Po letech bloudění našel Larten konečně cestu zpět do své upíří rodiny v Paříži, stal se učitelem mladého upíra zdál se šťastnější, než kdy byl.
Ale přece jen se z jeho problematické minulosti vynoří jedno jméno a Lartenův život je znovu stržen vírem chaosu. Vyráží na nebezpečnou cestu a projede svět křížem krážem, aby našel svého nepolapitelného nepřítele. Existují totiž upíři, kteří se snaží vyvolat válku světových rozměrů. Upíři, kteří se nezastaví před ničím. Upíři, kteří jsou ochotní zradit Lartena tím nejhorším způsobem. A když už si Larten myslí, že je úplně na dně, tak ještě neví, že to nejhorší teprve přijde.

Plavba smrti

Autor: Sigurdardottir Yrsa
Počet stran: 360plavba-smrti
Nakladatelství: Metafora
Termín vydání: 24. 11. 2014

Anotace: Šestý případ sympatické právničky Tóry! Nejmrazivější román Yrsy Sigurdardóttir, mezinárodní bestseller. Do přístavu v Reykjavíku vpluje luxusní jachta. Na tom by nebylo nic divného - kdyby ovšem nebyla liduprázdná.
Co se stalo s posádkou a s rodinou, která byla na palubě, když opouštěli Lisabon?
Rodiče mladého otce, který spolu s ostatními během plavby nevysvětlitelně zmizel, si najmou známou advokátku Tóru Gudmundsdóttir, aby prazvláštní případ prošetřila. Jenže záhada se brzy začne ještě prohlubovat. Šíří se řeči, že loď byla prokletá. A aby toho nebylo málo, zdá se, že na palubě zahlédla jedno ze zmizelých dvojčat...
Co to má znamenat? A kde je Karitas, půvabná žena bývalého majitele jachty? Komu patří tělo, které bylo vyplaveno o kus dál na pobřeží?
Tóra má jako obvykle plné ruce práce a před sebou snad nejtěžší případ, jaký kdy musela řešit...


Monument 14-Cesta pustinou

Autor: Emmy Laybourne
Počet stran: 272
Nakladatelství: Baronet
Termín vydání: 26. 11. 2014

Anotace: Děti, jež přežily katastrofu v Monumentu, se konečně dostaly do bezpečí a žijí nyní v uprchlickém táboře v Kanadě. Bratři Dean a Alex pomalu a zdráhavě začínají věřit, že je po všem. Pak se ale dozvědí, že jejich ztracená kamarádka Josie žije.
Josie prožívá nejhorší okamžiky svého života, odtržená od přátel a uvězněná ve střeženém táboře plném krvežíznivých divochů, brutality a každodenního násilí. V důsledku prožitých hrůz ztratila veškerou naději na záchranu. Astrid děsí až přílišný zájem vlády o její ještě nenarozené dítě a spolu s Deanem, Alexem a Nikem se vydávají na cestu v zoufalé snaze najít Nikovu lásku Josii.
Emmy Laybourne přináší dech beroucí akční závěrečný díl postapokalyptické trilogie Monument 14.

The walking dead-Živý mrtví: Pád guvernéra 2

Autor: Robert Kirkman, Jay Bonansigma
Počet stran: 304
Nakladatelství: Baronet
Termín vydání: 26. 11. 2014

Anotace: "Poklidný" život obyvatel georgijského městečka Woodbury vzal za své. Touha po pomstě a zúčtování žene jeho obyvatele do konfliktu, v němž se projeví pravý charakter lidí. A někteří teprve teď doopravdy poznávají sami sebe… Začíná strhující bitva v apokalyptickém světě zamořeném chodícími mrtvolami. Karty jsou rozdány, hlavní hráči partie - Philip Blake, Lilly Caulová i skupina "cizinců" vedená Rickem Grimesem - mají své slabiny i přednosti. Jenže v ošemetné konečné partii se nehraje fér a živí mrtví žádná pravidla neuznávají! Román ze světa populárního komiksu Roberta Kirkmana svede dohromady dějové linie předchozích tří dílů a odpoví na otázku: Kdo zahyne a kdo přežije ve světě, který se proměnil v peklo?

Týden hříchu

Autor: Tessa Dare
Počet stran: 368
Nakladatelství: Baronet
Termín vydání: 26. 11. 2014

Anotace: Minerva Highwoodová, jedna z neprovdatelných slečen pobývajících ve vesnici Spindle Cove, se potřebuje dostat do Skotska. Colin Sandhurst, lord Payne, prvotřídní prostopášník, se potřebuje dostat… kamkoliv, jen aby ze Spindle Cove unikl. Tito nesourodí společníci mají týden na to, aby:
  • předstírali společný útěk
  • přesvědčili rodinu a přátele, že jsou do sebe zamilovaní
  • uprchli ozbrojeným lupičům
  • přežili své nejhorší noční můry
  • urazili čtyři sta mil, aniž by se navzájem zavraždili.
A celou tu dobu spolu sdílejí stísněný prostor kočáru ve dne a ještě menší lůžko v noci. Nemají čas na svou rostoucí vzájemnou přitažlivost, natožpak na divokou vášeň. A pánbůh chraň, aby utráceli vzácné hodiny odhalováním svých srdcí a duší. Zčistajasna se však zdá, že týden právě stačí na to, aby pochopili všechny problémy světa. A možná… možná i lásku.


To je vše :) Samozřejmě to nejsou všechny knihy, které tento měsíc vyjdou ale kdybych tu měla napsat o všech tak to bude nekonečně dlouhý článek, proto jsem vybrala jen ty zajímavější. Můžete mi napsat do komentářů, jestli vás nějaká kniha zaujala, kterou byste si chtěli koupit, atd...Doufám že se vám můj náhled na knižní novinky líbil :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tina Tina | E-mail | Web | 25. října 2014 v 21:08 | Reagovat

Tolik bezva typů....našla jsem si hned několik, které chci :D A o některých jsem ani nevěděla, takže díky, už jsou na mém seznamu knížek, co chci :D

2 Lůc z Knižního světa Lůc z Knižního světa | Web | 26. října 2014 v 0:19 | Reagovat

[1]: Žejo, já jsem nejdřív taky vůbec o některých nevěděla :-D A rádo se stalo :-)

3 Ginny123 Ginny123 | 26. října 2014 v 9:05 | Reagovat

Páni, tolik zajímavých knížek :-D  :-D
Určitě si koupím Once upon a time-Bylo nebylo až vyjde, myslím, že k Vánocům jako dárek to bude dobrý :-D  :-D
Pak ještě vypadá zajímavě Čtyřka-Divergentní povídky, no uvidím, ještě mám rozečtené tři knížky a budu muset začít číst knížky k maturitě, kterých je 40, takže mám práce až nad hlavu.

4 Anna Elizabeth Potter Anna Elizabeth Potter | E-mail | Web | 26. října 2014 v 10:02 | Reagovat

Odplata tě nemine a Nevítaní vypadají fakt dobře! :3

5 Kelly145 Kelly145 | Web | 26. října 2014 v 13:49 | Reagovat

OCH!!! Divka která se dotkla nebe a Nevítaný !!! ÁNO!!

6 Lůc z Knižního světa Lůc z Knižního světa | Web | 26. října 2014 v 14:19 | Reagovat

[3]: Taky mě zaujaly ty Divergentní povídky :-D To máš knížek k maturitě nějak hodně, já jich mám jen 20 :D

[4]: Nevítaní si asi budu objednávat. Jestli mi to teda doma projde, chci tolik knih :D

[5]: Jj přesně! Na dívku, která se dotkla nebe se hrozně těším. Nevítaní si asi budu kupovat :-)

7 ducii ducii | Web | 27. října 2014 v 9:26 | Reagovat

Zaujalo mne Dívka, která se dotkla nebe. Ostatní není moc můj literární žánr;-) Ale celkově se určitě najde nějakých aspoň pět knih, které mne zaujmou...

8 Ta "neviditelná" :) Ta "neviditelná" :) | Web | 27. října 2014 v 9:36 | Reagovat

udělala jsi mi obrovskou radost!! :)
teďka na blogu je ještě další nápad, tak se koukni :) jsem strašně ráda, že s tebou můžu počítat! jsi skvělý člověk! :)
páni, ty jsi toho četla :O ta kniha Neodolatelný, to jsem viděla ukázku na film :) ale knížka je samozřejmě určitě lešpí! :)
a ty knížky Dívka, která se dotkla nebe ..a Solitare su musím přečíst! protože mě to fakt nejvíce zaujalo, jak podle názvu, tak podle děje! juchuu, mám co číst! :)))

9 Lůc z Knižního světa Lůc z Knižního světa | Web | 27. října 2014 v 10:30 | Reagovat

[7]: Mě taky Zaujala ta Dívka..., na tuhle knihu si už brousím drápky a to ještě ani nevyšla :-D

[8]: To jsem ráda :-) Jojo, určitě se tam kouknu :-) Děkujů, to ty si skvělý člověk když se takhle snažíš bojovat proti šikaně :-)
A né já z toho ještě nic nečetla ale už se těším až budu mít příležitost :-D
Taky chci Dívku která se dotkla nebe, se Solitaire ještě uvidím zda si přečtu...:-) Tak to mám radost že máš díky mě co číst :-D

10 S. S. | Web | 27. října 2014 v 16:44 | Reagovat

Nemůžu se dočkat Čtyřky!!! Budu slintat! :D

11 Lůc z Knižního světa Lůc z Knižního světa | Web | 27. října 2014 v 19:17 | Reagovat
12 Sabča Sabča | E-mail | Web | 27. října 2014 v 22:39 | Reagovat

Spousta krásných knih a to jsem si řekla, že si příští měsíc nic nekoupí :-D

13 Lůc z Knižního světa Lůc z Knižního světa | Web | 28. října 2014 v 12:16 | Reagovat

[12]: Taky si to vždycky říkám a stejně to dopadne tak že mám za pár dní vyluxovanou peněženku :-D

14 Eleanor Eleanor | E-mail | Web | 29. října 2014 v 18:24 | Reagovat

Bpže ??? Tolik dokonalých knih :D Na Nevítání se už těším, a OUaT :3 určitě někdy musím přečíst :D Jinak Dívka, která se dotka nebe.. vypadá to fakt famozně. :-)

15 Lůc z Knižního světa Lůc z Knižního světa | Web | 29. října 2014 v 20:44 | Reagovat

[14]: To teda, fakt tenhle měsíc vychází hodně skvělých knih...koukám že Dívka, která se dotkla nebe fascinuje snad každýho kdo sem napsal komentář, aby ne, mě samotnou taky fascinuje. Má zajímavou anotaci a navíc nádhernou obálku :D A Nevítaní...na to se taky moc těším :D

16 Aires Aires | Web | 31. října 2014 v 15:43 | Reagovat

Jejda, to je zase tolik skvělých knih! :) Těším se na Nevítané, Walkind Dead a  OUaT :)

17 Lůc z Knižního světa Lůc z Knižního světa | Web | 1. listopadu 2014 v 10:52 | Reagovat

[16]: Jj :-) Taky se těším na Nevítané :-)

18 Miti Miti | E-mail | Web | 5. listopadu 2014 v 7:42 | Reagovat

Já mám v poličce první tři díly Divergent, takže mi tam snad co nejdříve přibude i Čtyřka, tėším se na to, ale Tris mi chybí :( ...ale jinak...no, uvidím, ohlednė čtení jsem pozadu, takže se jen tak do něčeho nepohrnu :D

19 Lůc z Knižního světa Lůc z Knižního světa | Web | 5. listopadu 2014 v 19:17 | Reagovat

[18]: Divergence samozřejmě chci taky :D jak jinak :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama